INTERJERAI PASLAUGOS PUBLIKACIJOS APDOVANOJIMAI PROJEKTAI MENAI DRAUGAI KONTAKTAI  DGD SHOP 
Naujas namas | Žurnalas apie architektūrą
2009 birželis, Nr.4 (73)

Pajūrio dvelksmas didmiestyje

Tekstas: Ieva Jaskutėlytė
Foto: Greta Motiejūnienė
 
Vilniaus centre, dešiniajame Neries krante, neseniai iškilęs komercinių ir gyvenamųjų pastatų kompleksas, pavadintas romantišku vardu "Nida", gerai žinomas visiems, kas pastaraisiais metais sostinėje dairėsi naujo būsto. Prestižinė miesto vieta ir deklaruojama aukščiausia statybos darbų kokybė – įtaigūs motyvai, skatinantys investuoti į šią gyvenamąją vietą. Tai ir padarė čia butą įsigijusi jaunų žmonių pora. Sukurti jaukią namų aplinką naujakuriams padėjo jų bendraamžė interjero dizainerė Greta Motiejūnienė.
 
Dizainerė
Greta Motiejūnienė
Nepaprastai veikli ir optimizmu trykštanti kūrėja prisipažįsta, kad beveik nevarto interjerams skirtų leidinių, nesižvalgo į pavyzdžius, tačiau, nepaisant to, jai pavyksta sukurti be galo skirtingus darbus. Galima tik pritarti, kadangi Gretos braižas yra savita mįslė. Jis kaskart vis kitoks, nesuvaržytas, nenuobodus, gyvas, tačiau, pasak moters, tai nėra tik jos nuopelnas – vis kitaip kurti ją skatina skirtingi užsakovai.
 
Buto planas prieš rekonstrukciją
Buto planas po rekonstrukcijos
"Tai ne mano, o jūsų namai", – sako dizainerė, stengdamasi įtraukti naujakurius į gyvenamojo būsto kūrimo procesą. Pasak Gretos, šio buto savininkai jį įsigijo tuomet, kai buvo parengtas tik projektas. Išvydę pastatytą būstą ir sumūrytas pertvaras, jie labai nusivylė: 80 m² ploto erdvę kirto ilgas, tamsus koridorius, prie kurio šliejosi gyvenamosios patalpos. Šis vaizdas toli gražu nepriminė išsvajotų apartamentų, tad čia apsilankiusi dizainerė pasiūlė vienintelę išeitį – nugriauti pertvaras ir iš naujo sukurti visas erdves. "Norėjau, kad žmonės patys geriau suvoktų procesą, pamatytų, nuo ko viskas pradedama, tad pasiūliau jiems patiems išardyti gipso kartono pertvaras", – sako dizainerė, puikiai išmananti medžiagų konstrukcijas ir visus statybos darbų niuansus. Ilgai nedelsdama ji perskirstė funkcines zonas, į kitą vietą perkėlė virtuvę, kurią sujungė su svetaine ir valgomuoju, o šalia miegamojo ir vonios kambario suprojektavo erdvią drabužinę bei darbo kambarį.
 
Paklausta, kas šįkart pasufleravo stilistinius apdailos motyvus, Greta atsako, kad kalbantis su šeimininkais kilo mintis, jog įdomia aspiracija galėtų tapti netradicinis daugiabučių namų komplekso pavadinimas – "Nida". Atrodė, kad jaukūs pajūrio rezidenciją primenantys namai, kuriuose vyrauja švelni marinistinė paletė, natūralios medžiagos ir miesto šurmulį verčianti užmiršti atmosfera, galėtų tapti išties idealia aplinka gyventi. Turint tokią lyrišką viziją, visi sprendimai tarsi susiformavo savaime.

Nors Greta ne itin mėgsta lenktas linijas, šįkart ji suprojektavo plastiškų formų virtuvę, kuri it išskleista burė sklandžiai įsiliejo į erdvę. Šeimininkai iš pradžių nuogąstavo dėl tokio dizainerės sprendimo, tačiau ši buvo tikra, kad tiek funkciniu, tiek estetiniu požiūriu tokia virtuvės konfigūracija šioje vietoje bus tinkamiausia. Kad ji neklydo, byloja harmoningas santykis tarp virtuvės, svetainės ir valgomojo zonų, kurį papildo ir giminingos prigimties medžiagos bei formos. Natūralaus medžio ir baltos spalvos paviršiai, dailios faktūros ir eklektiško stiliaus baldai atrodo harmoningai vaiskiame, melsva spalva ir raštuotais tapetais dekoruotų sienų fone. Tiesa, sienas teko dažyti dukart, kadangi iš pradžių šeimininkai nusprendė, jog rinksis intensyvesnį atspalvį, tačiau vėliau buvo pasirinktas švelnesnis koloritas.
 
Pasak dizainerės, butui įrengti buvo skirtas ne itin didelis biudžetas, tačiau jai visada daugiau džiaugsmo teikia darbai, leidžiantys pasiekti puikių rezultatų nedidelėmis sąnaudomis. Anot Gretos, dažnas baiminasi, kad samdant dizainerį gali išaugti būsto įrengimo kaštai, tačiau jos patirtis rodo, kad profesionalas visada padeda sutaupyti lėšų ir laiko, – juk jis stengiasi ieškoti optimalaus sprendimo bet kokiomis sąlygomis.

"Kai kam atrodo keista, kad vos pradėjusi braižyti interjero planą jau galiu pirkti vazeles ir tiksliai žinau, kur jos stovės. Iš tiesų vos pradėjusi dirbti jau matau visumą ir tuo vadovaujuosi", – sako dizainerė. Greta nėra ištikima tam tikrų kompanijų ar salonų gerbėja, tad interjero elementus renkasi įvairiausiose vietose. Anot jos, galima nueiti į vieną prabangų saloną ir ten užsakyti visus baldus bei detales, nepriekaištingai derėsiančius tarpusavyje, tačiau jai šis kelias nepriimtinas. Dizainerės manymu, tokiems namams, nors jie ir bus gražūs, trūks svarbiausio – šilumos ir gyvybės, taigi visada verta apsilankyti įvairiose prekybos vietose, kur galima rasti įdomių daiktų savo namams.
 
Patraukliausi Gretai atrodo eklektiško stiliaus interjerai, kur kiekviena zona ir detalė dvelkia savitumu. Visa tai labai vaizdžiai atsiskleidžia kuriant kontrastingus ir nestereotipinius derinius. Pvz., žinodama šeimininko pomėgį nuolat naudotis kompiuteriu, ji pasiūlė svetainėje įrengti specialiai tam skirtą kampelį: čia pastatytas nedidelis stalelis ir krėsliukas atrodo it dailus poilsio zonos tęsinys.

Kūrybiškai reikia žvelgti ir į paskiras detales. Jei jų paieška prailgsta, galima pačiam pagaminti norimą aksesuarą. Šio buto šeimininkai, pavargę nuo šviestuvo, skirto kabinti virš valgomojo stalo, paieškų, įsigijo klasikinį šviestuvą ir papuošė jį užuolaidoms skirtomis dekoracijomis, tad dabar žaisminga interjero detalė džiugina akį ir primena vykusį kūrybinį eksperimentą. Pagal analogišką principą buvo kuriamas miegamasis ir vonios kambarys, todėl kiekviena kertelė atrodo lyg savitas laimėjimas, kurį malonu prisiminti.
 
Į kiekvieną darbą galima žvelgti kaip į rimtą išbandymą arba kaip į įdomų žaidimą, kai svarbiausia yra sumanumas, tinkama taktinė eiga ir geras nusiteikimas. Net jei jo nelaimi, nemažai įgyji jau tada, kai ryžtiesi jame dalyvauti. Būtent tai demonstruoja Greta, nevengianti daugelio skirtingų veiklų ir trykštanti šiam laikmečiui nebūdingai gera nuotaika. Akivaizdu, kad žmoguje slypintis kūrybingumas yra svarbiausias užtaisas, kurį išlaisvinus gaunamas šimteriopas atlygis. Taigi nesibaiminant ir pasikliaujant vaizduote, gyvenimas Vilniaus centre gali virsti ypatingu, nes čia kasdien galėsi mėgautis subtilia Nidos pajūrio misterija...
Mano Namai
2011 birželis, Nr.6 (203)
Provansiško kiemo eskizai
Lietuvos rytas
2011 gegužės 16, Nr.19 (121)
Filologės talentas kurti interjerus įvertintas ne tik Lietuvoje
Interjeras.lt Pataria
2011 kovas, Nr.7 (26)
Nuo vaikiškų "remontų" iki tarptautinio pripažinimo
Mano Namai
2011 kovas, Nr.3 (200)
Jaukaus dekoro idėją išryškina lenktos linijos
Mano Namai
2010 spalis, Nr.10 (195)
Didelės mažo buto pertvarkos
Идеи Вашего Дома
2010 сентябрь, №9 (143)
Яблоня под окном...
Mano Namai
2010 rugsėjis, Nr.9 (194)
Didelis ar mažas – patogus ir estetiškas vaikų kambarys
Interjeras.lt Pataria
2010 rugsėjis, Nr.4 (23)
Gimęs Architektų gatvėje...
Mano Namai
2009 spalis, Nr.10 (183)
Darbe kaip namie: architektų idėjos
Mano Namai
2009 birželis, Nr.6 (179)
Levandų kvapo eklektika
Naujas namas
2009 birželis, Nr.4 (73)
Pajūrio dvelksmas didmiestyje
Идеи Вашего Дома
2009 февраль, №2 (125)
Комфорт в миниатюре
NAMAI
2008 rugpjūčio 25
Mažame bute muzikantui ankšta nebūna
Interjeras.lt Pataria
2008 gegužė, Nr.5 (8)
Dangoraižyje atskleistas miesto žavesys
Interjeras.lt Pataria
2008 kovas, Nr.3 (6)
Džiazuojantis interjeras ankštame Vilniaus senamiesčio bute
Идеи Вашего Дома
2008 май, №5 (117)
Здесь играют джаз
Mano Namai
2008 vasaris, Nr.2 (163)
Kitas palėpės gyvenimas
Mano Namai
2008 sausis, Nr.1 (162)
3 miegamieji: skirtingi ir stilingi
Statyk!
2007 spalis, Nr.10 (48)
Trimatis projektavimas padeda išvengti klaidų
Mano Namai
2007 spalis, Nr.10 (159)
Interjere – miesto žiburiai
Mano Namai
2007 gegužė, Nr.5 (154)
Antresolė – pusė antro aukšto
Mano Namai
2007 gegužė, Nr.5 (154)
Pianinas, kontrabosas ir septyniolika bažnyčių
Archyvas:   « 2016–2012   |   2011–2007 »