INTERJERAI PASLAUGOS PUBLIKACIJOS APDOVANOJIMAI PROJEKTAI MENAI DRAUGAI KONTAKTAI  DGD SHOP 
Mano Namai | Populiariausias žurnalas apie namus
2007 gegužė, Nr.5 (154)

Pianinas, kontrabosas ir septyniolika bažnyčių

Tekstas: Kristina Pečiukonienė
Foto: Saulius Serapinas
 
Muzikos pasaulyje gerai žinomas kontrabosininkas Vytis Nivinskas, prieš metus įsigijęs nedidelį butą sename, kone šimtamečiame name, džiaugiasi ne tik stilingu bei patogiu būstu, bet ir antruoju jo aukštu bei nepaprasta Senamiesčio panorama pro langą.
 
Plius devyni kvadratai
 
Vos 27 m² buto su aukštomis, seniems namams būdingomis, lubomis erdvė iš pradžių buvo suskirstyta į du mažutėlius kambariukus. Viename jų dar buvo įrengta ir virtuvės zona. Vyčiui kone iš karto dingtelėjo mintis, jog naujuosiuose namuose teks imtis radikalių permainų, kurios padėtų padidinti erdvę ar bent jau sutaupyti vietos ankštame bute. Kadangi buto plotas ir taip nedidelis, šeimininkas pamanė, kad reikėtų funkcionaliai išnaudoti 3,70 m aukščio erdvę bei sumontuoti antresolę.

Žinodamas, jog su tokiomis didelėmis mažo buto erdvių reformomis pats vienas nesusitvarkys, muzikantas į pagalbą pasikvietė bičiulį architektą Dalių Regelskį. Mažo buto plotą architektas padidino išgriovęs sieną, dalijusią erdvę į du kambarėlius, ir virš nedidelės virtuvėlės bei vonios kambario suprojektavo šeimininko miegamąjį. Po rekonstrukcijos Vyčio namai padidėjo trečdaliu – prie 27 m² ploto prisidėjo dar devyni antresolės "kvadratai".
 
Langai – interjero akcentas
 
Projektuodamas interjerą, Dalius Regelskis turėjo svarbią užduotį – mažame bute rasti vietos kontrabosui bei pianinui. Viena problema išsisprendė vos išvertus du kambariukus skyrusią sieną – priešais laukujes duris atsivėrė tuščia siena, kurios ilgis centimetras į centimetrą atitiko pianino ilgį. "Dabar, vos įėjus pro duris, iš karto matyti, jog šiuose namuose gyvena muzikantas", – sakė architektas.

Už pianino, nišoje greta transformuojamosios sofos, liko puiki vieta gigantiškam kontrabosui. Muzikos instrumentai bei pats namas, kuriame yra Vyčio butas, diktavo ir interjero stilistiką. Vizualiai suskirstęs erdvę į dvi dalis, svetainės zonoje Dalius norėjo sukurti senovės įspūdį, todėl rinkosi natūralaus medžio apdailos medžiagas, kaltinio metalo detales bei gilų tamsiai rudos spalvos koloritą. Siekdamas dar labiau sustiprinti šį įspūdį architektas atidengė seno namo plytų fragmentą nišoje už sofos, o likusioms sienoms parinko specialų tinką nelygia, grubia faktūra.

Šios zonos interjero akcentu tapo ir langai, pro kuriuos atsiveria nuostabus vaizdas į Senamiestį. Vytis su Daliumi suskaičiavo septyniolika pro langą matomų bažnyčių bokštų, jau nekalbant apie Gedimino pilį ir Trijų kryžių kalną.
 
Spalvinis šokas
 
Ketverius metus gyvenęs JAV, Vytis itin susižavėjo niujorkietišku stiliumi: "Visiška laisvė, paprastumas, funkcionalumas ir stereotipų nepaisymas", – taip jį apibūdino muzikantas. Kai kurias niujorkietiško stiliaus ypatybes, projektuodamas interjerą, mėgino pritaikyti Dalius. Vizualiai suskirtęs patalpą į dvi erdves, svetainės ir virtuvės zonai architektas parinko ne tik skirtingą koloritą, bet ir visiškai kitokį stilistinį sprendimą.

Kaip atsvarą senovinį įspūdį sukeliančiam svetainės interjerui, virtuvės zoną Dalius projektavo moderniu stiliumi, parinkdamas ryškius spalvinius tonus: nišoje be langų įrengta nedidelė virtuvėlė su žemomis, vos 2,10 m aukščio lubomis "nuspalvinta" sodria mėlyna bei spindinčia oranžine spalvomis. Dalius tokį sprendimą vadina spalviniu šoku: "Ryškios oranžinės reikėjo tam, kad būtų galima atskirti funkcinę virtuvės erdvę bei suteikti jai šviesos įspūdį".

Mėlyną virtuvės koloritą padeda išlaikyti ir buitinė technika: nors ir nebuvo lengva, Dalius su Vyčiu specialiai ieškojo skalbyklės ir šaldytuvo mėlynu korpusu. Dušo/tualeto kambariui architektas taip pat parinko gana ryškų spalvinį sprendimą: ilga ir siaura patalpa iki pusės buvo išklijuota kelių atspalvių mėlynomis keraminėmis plytelėmis, o virš jų siena nudažyta gaivia salotine spalva. Didžiulis veidrodis plačiais natūralaus medžio rėmais ne tik paplatina siaurą patalpą, bet ir stilistiškai susieja visą interjerą į bendrą visumą.
 
Miegamasis antresolėje
 
Rekonstrukcijos metu Vyčio bute atsirado dar viena maždaug 9 m² ploto patalpa. Miegamasis šeimininko pageidavimu buvo įrengtas virš virtuvės ir vonios kambario sumontuotoje antresolėje. Kaip pasakojo šios konstrukcijos autorius Dalius Regelskis, ją projektuojant teko nemažai pavargti, kol buvo suderinti aukščiai ir funkcionaliai sudėlioti kiti elementai: reikėjo kruopščiai suskaičiuoti, kiek vertikaliosios erdvės skirti virtuvei ir voniai, bet kad dar liktų pakankamai aukščio ir "antrame aukšte" įrengtam miegamajam.
 
Sukonstravus antresolę virtuvės lubų aukštis liko vos 2,10 m, tačiau, kadangi Vytis – gana aukštas vyras, vonios kambario lubas teko paaukštinti, kad šeimininkas galėtų patogiai išsimaudyti duše, nebijodamas pakelti rankos. Taigi dalis antresolės, įrengtos virš vonios kambario, liko su pakyla, o žemesnėje dalyje pastatyta plati dvigulė lova, užimanti kone visą "antrojo aukšto" plotą.
 
Projektuodamas antresolės konstrukciją, architektas didelį dėmesį kreipė į funkcionalumą. Niša marškiniams bei švarkams susikabinti buvo padaryta kaip tik tokiame aukštyje, kad šeimininkas galėtų ją pasiekti tiesiog stovėdamas ant laiptų – nesilenkdamas ir nesistiebdamas. O ir patys laiptai suprojektuoti taip, kad galėtų pasitarnauti kaip patogi vieta atsisėsti – turėklai čia tik minimalūs, kad netrukdytų ant laiptų pakopų sėdintiems žiūrovams stebėti Vyčio bute vykstančių mini džiazo koncertų.
Mano Namai
2011 birželis, Nr.6 (203)
Provansiško kiemo eskizai
Lietuvos rytas
2011 gegužės 16, Nr.19 (121)
Filologės talentas kurti interjerus įvertintas ne tik Lietuvoje
Interjeras.lt Pataria
2011 kovas, Nr.7 (26)
Nuo vaikiškų "remontų" iki tarptautinio pripažinimo
Mano Namai
2011 kovas, Nr.3 (200)
Jaukaus dekoro idėją išryškina lenktos linijos
Mano Namai
2010 spalis, Nr.10 (195)
Didelės mažo buto pertvarkos
Идеи Вашего Дома
2010 сентябрь, №9 (143)
Яблоня под окном...
Mano Namai
2010 rugsėjis, Nr.9 (194)
Didelis ar mažas – patogus ir estetiškas vaikų kambarys
Interjeras.lt Pataria
2010 rugsėjis, Nr.4 (23)
Gimęs Architektų gatvėje...
Mano Namai
2009 spalis, Nr.10 (183)
Darbe kaip namie: architektų idėjos
Mano Namai
2009 birželis, Nr.6 (179)
Levandų kvapo eklektika
Naujas namas
2009 birželis, Nr.4 (73)
Pajūrio dvelksmas didmiestyje
Идеи Вашего Дома
2009 февраль, №2 (125)
Комфорт в миниатюре
NAMAI
2008 rugpjūčio 25
Mažame bute muzikantui ankšta nebūna
Interjeras.lt Pataria
2008 gegužė, Nr.5 (8)
Dangoraižyje atskleistas miesto žavesys
Interjeras.lt Pataria
2008 kovas, Nr.3 (6)
Džiazuojantis interjeras ankštame Vilniaus senamiesčio bute
Идеи Вашего Дома
2008 май, №5 (117)
Здесь играют джаз
Mano Namai
2008 vasaris, Nr.2 (163)
Kitas palėpės gyvenimas
Mano Namai
2008 sausis, Nr.1 (162)
3 miegamieji: skirtingi ir stilingi
Statyk!
2007 spalis, Nr.10 (48)
Trimatis projektavimas padeda išvengti klaidų
Mano Namai
2007 spalis, Nr.10 (159)
Interjere – miesto žiburiai
Mano Namai
2007 gegužė, Nr.5 (154)
Antresolė – pusė antro aukšto
Mano Namai
2007 gegužė, Nr.5 (154)
Pianinas, kontrabosas ir septyniolika bažnyčių
Archyvas:   « 2016–2012   |   2011–2007 »