INTERJERAI PASLAUGOS PUBLIKACIJOS APDOVANOJIMAI PROJEKTAI MENAI DRAUGAI KONTAKTAI  DGD SHOP 
Mano Namai | Populiariausias žurnalas apie namus
2012 lapkritis, Nr.11 (220)

Po rekonstrukcijos – patogiau ir jaukiau

Tekstas: Kristina Pečiukonienė
Foto: Darius Gumbrevičius
 
Projektuodama interjerą naujos statybos name įrengtame dviejų kambarių bute, studijos Dalius & Greta Design komanda iš esmės pakeitė nepatogų ir nepraktišką gyvenamųjų erdvių planą, visą interjerą nuspalvino švelniais alyviniais tonais, o aplinką pagyvino subtiliais gamtiniais motyvais ir geometrinių formų žaismu.
 
Projekto autoriai – studijos "Dalius & Greta Design" architektas Dalius Regelskis ir dekoratorė Greta Motiejūnienė www.dgd.lt
Buto planas prieš rekonstrukciją
Buto planas po rekonstrukcijos
Vientisą jaukų įspūdį kuria švelnus įvairių tonų alyvinis atspalvis. Jis čia atsirado šeimininkų pageidavimu, o Daliui ir Gretai reikėjo sugalvoti, kaip jį subtiliai pritaikyti dažant sienas, parenkant baldus ir aksesuarus.
 
Studijos Dalius & Greta Design architekto Daliaus Regelskio ir dekoratorės Gretos Motiejūnienės prioritetas – funkcionali ir patogi gyvenamoji erdvė. Jų įsitikinimu, nepatogioje, nepraktiškoje ar nelogiškai suplanuotoje patalpoje (kokių neretai pasitaiko naujos statybos butuose) nepavyks sukurti jaukaus ir estetiško interjero, todėl šio kūrybinio dueto projektai visuomet ypatingą dėmesį skiria erdvei ir funkcinėms zonoms pertvarkyti.

Panaši situacija pasikartojo ir projektuojant 60 m² ploto butą, įrengtą naujos statybos name, sostinės "Ozo parko" daugiabučių rajone. Pagal pirminį daugiabučio projektą butas padalytas į dvi nedideles patalpas, išdėstytas priešais langus, esančius tik vienoje buto sienoje.

Vienoje patalpoje turėjo būti sugrūstos net kelios funkcinės zonos – svetainė, virtuvė ir valgomasis, kitoje – įrengtas miegamasis, todėl pagrindinė buto perplanavimo idėja buvo "išvaduoti" svetainę, rasti jai daugiau erdvės.
 
Prieškambario pertvaros langai ne tik praleidžia šviesą į prieškambarį, sukuria dinamišką vaizdą, bet ir tarnauja kaip patogios lentynos.
Nedidelio prieškambario erdvę vizualiai praplečia veidrodinės stumdomo- sios spintos durys, kuriose atsispindi visa svetainė.
Visos buto grindys, net maisto gaminimo zona ir vonia, išklotos ąžuolo grindlentėmis, jų neskaido ir stumdomosios durys, kurių judėjimo mechanizmas sukonstruotas viršuje.
Svetainėje palei langą liko vietos nedideliam darbo kampeliui įrengti.
Nuo valgomojo poilsio zoną atskiria specialiai pastatyta tuščiavidurė pertvara, kurioje iš abiejų pusių suformuotos patogios nišos knygoms ir kitokioms smulkmenoms susidėti.
 
Dalius ir Greta pasakojo, kad buto šeimininkams buvo itin svarbi valgomojo zona su dideliu stalu, prie kurio galėtų tilpti bent šeši žmonės, tačiau pagal pirminį planą svetainėje nebuvo vietos net gerokai mažesniam stalui, o kambariai atrodė tamsūs ir nejaukūs.

Atsižvelgusi į šeimininkų pageidavimus, studijos "Dalius & Greta Design" komanda parengė net tris galimus perplanavimo variantus, iš kurių šeimininkai išsirinko, projekto autorių manymu, patį įdomiausią ir funkcionaliausią.

Buvusio bendrojo kambario ir miegamojo vietoje sukurta viena erdvė, kurioje palei vienintelius buto langus buvo įrengtas bendrasis kambarys su poilsio zona ir nuo jos šiek tiek atskirta virtuvės bei valgomojo zona. Už jos liko vietos nedideliam, bet patogiam miegamajam suformuoti. Iš šio kambario, kaip ir iš prieškambario, galima patekti į vonios ir tualeto patalpą ir taip apeiti visą butą ratu.

Išgriovus tarp dviejų buto langų buvusią sieną, Daliui ir Gretai pavyko suformuoti šviesesnį ir jaukesnį bendrąjį kambarį, kuriame atsirado vietos ir patogiam minkštajam kampui bei darbo vietai, ir dideliam valgomojo stalui bei kompaktiškai atvirai virtuvės zonai. Be to, sumažintas prieškambaris ir atsisakyta čia buvusios drabužinės. Taip pavyko maksimaliai padidinti svetainės plotą.
 
Lieto akmens virtuvės stalviršis pereina ir ant sienos plokštumos – taip sukuriama patogi ir funkcionali darbo vieta, kurioje nesunku palaikyti švarą ir tvarką.
Pro skaidraus stiklo duris į kambarį patenka iš valgomojo sklindanti natūrali šviesa, o skaidraus stiklo pertvara padeda išvengt nejaukios uždaros patalpos įspūdžio.
Po rekonstrukcijos virtuvės zona iš kambario gilumos buvo perkelta prie lango, o priešais ją suformuotas didelis valgomasis.
Virš valgomojo stalo nuleisti dekoratyvūs šviestuvai su veidrodiniu paviršiumi, įvairiu kampu atspindinčiu viso buto aplinką, padeda išryškinti šią zoną ir suteikia jai žaismingumo.
 
Kad nedidelis prieškambaris būtų šviesesnis, Dalius ir Greta suformavo pertvarą su langais į svetainę – jie ne tik praleidžia šviesą į prieškambarį, sukuria dinamišką vaizdą, bet ir tarnauja kaip patogios lentynos, ant kurių galima pasidėti įvairius daiktus tiek iš prieškambario, tiek iš svetainės pusės. Kvadratinių prieškambario langų ritmiką svetainėje pakartoja Daliaus ir Gretos suprojektuoti ir tarsi atsitiktinai prie sienos išdėlioti korpusiniai baldai.

Nuo valgomojo poilsio zoną atskiria specialiai pastatyta tuščiavidurė pertvara, kurioje iš abiejų pusių suformuotos patogios nišos knygoms ir kitokioms smulkmenoms susidėti, o iš svetainės pusės – priešais sofą ant jos pakabintas televizorius.
 
Intymumo atmosferai sukurti Dalius ir Greta iš miegamojo pusės pakabino užuolaidas, kurias užtraukus kambarys paslepiamas nuo valgomojo, o stiklinės durys atrodo tarsi įprastas langas.
Gulint vonioje pro pravertas stiklines vonios ir valgomojo duris galima matyti dangų.
Buto erdvė palyginti nedidelė, tad Dalius ir Greta stengėsi jos neskaidyti skirtingomis grindų dangomis ar sienų dekoru bei koloritu – visos buto grindys, net maisto gaminimo zona ir vonia, išklotos ąžuolo grindlentėmis, dėl praktiškumo plytelėmis dekoruotas tik prieškambaris ir maža tualeto erdvė. Vientisą jaukų įspūdį padeda kurti pasirinktas koloritas – švelnus įvairių tonų alyvinis atspalvis, čia atsiradęs šeimininkų pageidavimu.

Perplanavus buto erdves, buvo priimtas įdomus ir gana neįprastas sprendimas nedidelį miegamąjį įrengti už valgomojo suformuotoje patalpoje be langų. Tačiau Dalius ir Greta tikina, kad dėl to šis kambarys netapo mažiau jaukus ar komfortiškas. Bute yra įrengta rekuperacinė vėdinimo sistema, tiekianti šviežią ir gaivų orą į visas patalpas bei kambariuose palaikanti vienodą temperatūrą.

Be to, studijos "Dalius & Greta Design" komanda sumaniai išsprendė ir natūralios dienos šviesos problemą. Miegamojo erdvė nuo valgomojo atskirta stiklinėmis stumdomosiomis durimis – pro jas į kambarį patenka iš valgomojo sklindanti natūrali šviesa, o skaidraus stiklo pertvara padeda išvengti nejaukios uždaros patalpos įspūdžio.

Intymumo atmosferai sukurti Dalius ir Greta iš miegamojo pusės pakabino užuolaidas – jas užtraukus kambarys paslepiamas nuo valgomojo, o stiklinės durys atrodo tarsi įprastas langas.

Nedideliame miegamajame Dalius ir Greta įkomponavo patogią dvigulę lovą su ilgu ir aukštu jaukios faktūros galvūgaliu. Tiesa, jį teko šiek tiek patobulinti: buvo suformuotos papildomos spintelės skaitomoms knygoms ar kitokiems daiktams pasidėti, taip pat už galvūgalio pastatyta papildoma konstrukcija, kad būtų galima įrengti patogiai pasiekiamus elektros lizdus.
 
Nesibaigiančios erdvės įspūdį vonios kambaryje padėjo išgauti veidrodžiai – jais buvo dekoruota visų sienų viršutinė dalis.
Vonios kambario sienos dekoruotos baltomis keraminėmis plytelėmis su vietomis įterptu stilizuotų lapų motyvu, pabrėžiančiu visame interjere kartojamą gamtos tematiką.
 
Iškart už miegamojo Dalius ir Greta suformavo gana erdvų vonios kambarį, į kurį iš miegamojo veda matinio stiklo stumdomosios durys – pro jas į šią patalpą taip pat patenka šiek tiek išsklaidytos natūralios šviesos, todėl juntama šilumos ir jaukumo atmosfera.
 
Tokį įspūdį dar labiau sustiprina projekto autorių pasirinktos apdailos medžiagos. Apatinė sienų dalis dekoruota baltomis keraminėmis plytelėmis su vietomis įterptu stilizuotų lapų motyvu, pabrėžiančiu visame interjere kartojamą gamtos tematiką.

Balta spalva ne tik sukuria švaros bei lengvumo įspūdį, bet ir padeda išryškinti šiltą medžio elementų faktūrą – Dalius ir Greta prie medinių vonios kambario grindų pritaikė ir funkcionalią lentynų sistemos konstrukciją su patogiais stalčiais. Ji suteikia interjerui žaismingos dinamikos ir tarsi pratęsia dar prieškambaryje prasidedančią kubų formos seriją.

Nesibaigiančios erdvės įspūdį vonios kambaryje padėjo išgauti veidrodžiai – jais buvo dekoruota visų sienų viršutinė dalis, todėl ši patalpa atrodo didesnė, nei yra iš tikrųjų. Nenorėdami, kad estetišką vonios interjero įspūdį gadintų buitiniai prietaisai, Dalius ir Greta skalbyklę bei kitus buities reikmenis paslėpė už aklinų durų specialiai įrengtoje nišoje, greta dušo kabinos.
Nemunas
2017 gegužė, Nr.5
Dalius Regelskis ir Kretos durys
Houzz
2017 gegužės 10
Houzz Tour: A Loft in Lithuania for a Fan of New York Style
DELFI
2017 sausio 9
Iš seno šlamšto pagaminti baldai – ne tik ne kiekvieno skoniui, bet ir reto lietuvio kišenei
Interjeras.lt Pataria
2016 žiema, Nr.1 (55)
Sėkmingo interjero veiksniai
Lietuvos rytas
2015 gruodžio 29
Milijoninė Rusija nusižiūrėjo idėjų nuo lietuvio architekto namų
Houzz
2015 gruodžio 25
Итоги года: Самые читаемые архпроекты со всего мира в 2015 году
Houzz
2015 lapkričio 17
Houzz Литва: Лофт в Вильнюсе для ценителя Нью-Йорка и Крита
Statybunaujienos.lt
2015 lapkričio 8
Interjeras kitaip: gabalėlis Kretos saulės ir paveldo jūsų svetainėje
Intelligent Life
2015 gegužė–birželis, Nr.4 (31)
Kūrėjai ir daiktai: Mažmožių dievas
Houzz
2015 gegužės 18
Houzz Литва: Старый Вильнюс и арт-объекты в трехкомнатной квартире
Domoplius.lt
2015 gegužės 13
Loftas–studija buvusioje "petiorkų" gamykloje
Mano Namai
2015 kovas, Nr.3 (248)
Viskas pagal planą
МажорДом
2015 февраль, №2 (102)
Впустить природу
Žmonės
2014 gruodžio 11, Nr.50 (585)
Iš meilės Kretai
4living.ru
2014 июль
Вильнюс: квартира 27 кв.м
4living.ru
2014 июль
Вильнюс: квартира 33 кв.м
Interjeras.lt Pataria
2014 vasaris, Nr.1 (44)
Nei dienos be kūrybos...
МажорДом
2014 январь, №1 (89)
Городу и миру
Mano Namai
2014 sausis, Nr.1 (234)
Erdvės įspūdį kuria nestandartinis projektas
Идеи Вашего Дома
2013 ноябрь, №11 (94)
Навстречу городу
Virtuvė. Nuo... Iki...
2013 birželis, Nr.6 (48)
Žodžiai ir citatos – subtili interjero detalė
Šeimininkė
2013 gegužės 10, Nr.19 (1101)
Įspūdingas vaizdas už lango – interjero dalis
Centras
2013 gegužė, Nr.3 (85)
8–ąjį kartą išdalinti lietuviškų interjerų "Oskarai"
Lietuvos rytas
2013 vasario 28
Vos pravėrus vilniečių buto duris, vaizdas pakerta kojas
Respublika
2012 gruodžio 27, Nr.300 (6849)
Vilnietis architektas, nepaklydęs Niujorke
Lietuvos rytas
2012 gruodžio 4
Niujorką architektas perkelia į piešinius ir interjerus
MesMoterys.lt
2012 gruodžio 4
Dalius Regelskis. Įstrigęs Niujorke
Mano Namai
2012 lapkritis, Nr.11 (220)
Po rekonstrukcijos – patogiau ir jaukiau
IQ.lt portalas
2012 rugsėjo 6
Alyvų dvelksmas interjere
Mano Namai
2012 balandis, Nr.4 (213)
Išlaisvintas vaizdas pro langus
Interjeras.lt Pataria
2012 balandis, Nr.2 (33)
Butas ant Taurakalnio
Lietuvos rytas
2012 kovo 19, Nr.11 (161)
Nauja miestiečių mada – savaitgaliui skirti namai gamtos apsuptyje
Archyvas:   « 2016–2012   |   2011–2007 »