INTERJERAI PASLAUGOS PUBLIKACIJOS APDOVANOJIMAI PROJEKTAI MENAI DRAUGAI KONTAKTAI  DGD SHOP 
Mano Namai | Populiariausias žurnalas apie namus
2014 sausis, Nr.1 (234)

Erdvės įspūdį kuria nestandartinis projektas

Tekstas: Kristina Pečiukonienė
Foto: Leonas Garbačauskas
 
Projektuodama erdvų trijų kambarių butą 23–iame dangoraižio aukšte, studijos Dalius & Greta Design komanda stengėsi pabrėžti išskirtinį šios erdvės privalumą – pro langus atsiveriančią nuostabią sostinės senamiesčio panoramą. Tiesa, siekiant, kad vaizdas pro langus taptų vienu svarbiausių interjero akcentų, o gyvenamoji aplinka būtų funkcionali, jauki ir šviesi, iš pradžių teko gerokai pakoreguoti erdvių išdėstymo projektą bei pritaikyti nestandartinių architektūrinių sprendimų.
 
Projekto autoriai – architektas Dalius Regelskis ir dekoratorė Greta Motiejūnienė, studija "Dalius & Greta Design", www.dgd.lt
Buto planas prieš ir po rekonstrukcijos
Už šio buto interjerą Dalius ir Greta buvo apdovanoti "Auksine palete" kasmetiniame "Metų interjero 2012" konkurse – projektas laimėjo Tautos interjero rinkimuose.
 
Šalia "Europos" dangoraižio pastatyto daugiabučio 23–iame aukšte suprojektuotas beveik 100 m² ploto dviejų miegamųjų butas turėjo stebinti dideliais, per visą buto sieną nusitęsiančiais langais, už kurių įrengta didžiulė lodžija, – iš čia matoma įspūdinga Vilniaus senamiesčio panorama. Tačiau nuobodus pirminis buto projektas – į pailgus vienodo dydžio kambarėlius suskirstyta erdvė – nesuteikė galimybės iki galo atsiskleisti šiam privalumui, o būstas atrodė mažas ir nejaukus.

Interjerą projektavusi studijos "Dalius & Greta Design" komanda – architektas Dalius Regelskis ir dekoratorė Greta Motiejūnienė – pirmiausia nusprendė atverti erdvę ir į svetainę įleisti kuo daugiau natūralios šviesos. Radikalūs planavimo pokyčiai, ypač pritaikant lenktas linijas ir taip kuriant funkcionalią erdvę, jau tapo šio dueto vizitine kortele, tad ne išimtis ir šis projektas.

Rekonstruojant butą buvo išgriautos kone visos sienos ir suformuotos naujos. Projekto pagrindu tapo visą butą į dvi dalis dalijanti lenkta siena: vienoje jos pusėje, palei didžiulius langus, suformuotas bendrasis kambarys, o už jos – privačioji namų zona.
 
Lenktas sienos linijas pakartoja ir kiti svetainės elementai – įgilintose lubų nišose įmontuoti apskriti šviesuvai, lenkta linija išdėstyti minkštieji poilsio zonos baldai, priderintas apskritų linijų fotelis ir pufas bei ant kilimo įkomponuotas apvalus žurnalinis staliukas.
Virtuvės zonoje kartojami grafiniai motyvai – mėgstamos dainos ištrauka virš darbastalio bei dvispalvis paveikslas su šmaikščia iš Niujorko atkeliavusia fraze, kurią meniškai užrašė Dalius Regelskis, – šioje erdvėje sukuria pozityvų žaismingumo įspūdį.
Lenktoji siena iš svetainės pusės papuošta dinamiška įrėmintų nuotraukų galerija, o palei langus, priešais stiklinę jos dalį, skiriančią svetainę ir miegamąjį, pastatytas rašomojo stalas ir įrengta nedidelė darbo zona.
 
Buto šeimininkai iš pat pradžių pageidavo, kad dangoraižyje suprojektuotas interjeras būtų modernus ir funkcionalus, bet taip pat išliktų jaukus ir šiltas, todėl naujai atsivėrusioje didelėje ir šviesioje bendrojoje erdvėje buvo pritaikytas pastelinis pilkšvų, samaninių, rusvų atspalvių koloritas, derinamas su natūralaus ąžuolo grindų bei durų faktūra. Šis ramus, šiltas ir gana neutralus spalvinis derinys ne tik sukuria jaukumo atmosferą, bet ir padeda išryškinti įspūdingą vaizdą pro langą.

Naujai suformuotame erdviame bendrajame kambaryje įrengtos net kelios funkcinės zonos: palei didžiulius langus, pro kuriuos tarsi iš paukščio skrydžio matoma Vilniaus panorama, įkomponuota jauki svetainė – joje pritaikyti apskritų formų baldai dar labiau pabrėžė nestandartinį šio interjero elementą. Šiek tiek atokiau nuo poilsio zonos, prie pat lenktos sienos, įrengta kompaktiška virtuvė.
 
Virtuvės siena virš darbastalio dekoruota blizgia organinio stiklo plokšte, padedančia išsaugoti estetišką buitinės paskirties zonos vaizdą.
Dalius ir Greta neslepia, kad šeimininkai iš pradžių skeptiškai vertino lenktos virtuvės idėją, tačiau vėliau sutiko, kad tai išties praktiškas ir estetiškas sprendimas. Norėdami išvengti atviros virtuvės buitiškumo įspūdžio, projekto autoriai virtuvės zonoje atsisakė keraminių plytelių ir sieną virš darbastalio dekoravo organinio stiklo plokšte su smagia mėgstamos dainos ištrauka.

Po rekonstrukcijos pastačius naujas pertvaras ir vizualiai padidinus buto erdvę ne tik pavyko išsaugoti galimybę įrengti du vonios kambarius, bet ir suprojektuoti nedidelę pirtelę. Ji prijungta prie erdvaus šeimininkų vonios kambario, į kurį galima įeiti iš jų miegamojo. Norėdami, kad į vonios kambarį patektų bent šiek tiek natūralios dienos šviesos ir patalpa atrodytų jaukiau, projekto autoriai lenktojoje sienoje, skiriančioje šį kambarį nuo virtuvės zonos, sumontavo matinio stiklo intarpą.
 
Šeimininkų vonios kambaryje pritaikyti apskritų formų elementai – praustuvo spintelė, veidrodžiai, dušo kabina – pabrėžia interjere kuriamą lenktų linijų plastiškumą ir harmoningai įsilieja į bendrą visumą.
Mažajame vonios kambaryje dušinės siena dekoruota rusvomis keraminėmis plytelėmis, jas paįvairina intarpai su vandens nugludintų akmenų vaizdais.
Patalpos sienoms dekoruoti buvo pasirinktas baltas koloritas, derinamas su medžio faktūros elementais ir natūralių akmenų bei jūros motyvais: didžiajame šeimininkų vonios kambaryje, kuriame sumontuota vonia, dušinė, dvigubas praustuvas ir unitazas, sienos per visą perimetrą dekoruotos keraminėmis plytelėmis su jūros ir vandens nugludintų akmenų vaizdais. Tai padėjo sukurti romantika ir jaukumu dvelkiančią atmosferą.

Perplanavus buto erdves ir suformavus lenktąją sieną, šeimininkų miegamajame liko tik vienas stiklinio fasado segmentas su durimis į lodžiją. Siekiant į šį kambarį įlieti daugiau natūralios dienos šviesos, lenktosios sienos atkarpa, besiribojanti su stiklinio fasado linija, buvo sumontuota iš skaidraus stiklo, pro kurį iš bendrojo kambario patenka šviesa. Iš svetainės pusės prie šio "vidinio lango" pastatytas rašomojo stalas ir įrengta nedidelė darbo zona. Kad svetainėje vakarais deganti šviesa netrukdytų norinčiajam pailsėti, prie lango buvo sumontuotos specialios šviesą sulaikančios ritininės užuolaidos.

Stengdamiesi, kad neįprastos formos šeimininkų miegamasis atrodytų jaukiai, Dalius ir Greta jam dekoruoti parinko šviesius tapetus su blizgiais raštais, vizualiai sukuriančiais šviesesnės patalpos įspūdį. Jaukumo suteikia natūralios medžiagos – lenktojoje sienoje suformuotoje nišoje įrengtos spintos durys, medžio faktūros baldai bei originalus reljefinis Vidmanto Jackevičiaus meno kūrinys virš lovos.
 
Šeimininkų miegamajame vyrauja šviesūs pasteliniai atspalviai, paįvairinti blizgių tapetų raštų faktūra, padedančia vizualiai padidinti ir pašviesinti kambario erdvę.

Perplanavus erdves, greta svetainės buvo suformuota netaisyklingos formos patalpa – čia įrengtas nedidelis, bet jaukus vaikų kambarys. Jo svarbiausias ir žaismingiausias elementas – juodai nudažyta siena, ant kurios galima piešti kreidelėmis.
Nemunas
2017 gegužė, Nr.5
Dalius Regelskis ir Kretos durys
Houzz
2017 gegužės 10
Houzz Tour: A Loft in Lithuania for a Fan of New York Style
DELFI
2017 sausio 9
Iš seno šlamšto pagaminti baldai – ne tik ne kiekvieno skoniui, bet ir reto lietuvio kišenei
Interjeras.lt Pataria
2016 žiema, Nr.1 (55)
Sėkmingo interjero veiksniai
Lietuvos rytas
2015 gruodžio 29
Milijoninė Rusija nusižiūrėjo idėjų nuo lietuvio architekto namų
Houzz
2015 gruodžio 25
Итоги года: Самые читаемые архпроекты со всего мира в 2015 году
Houzz
2015 lapkričio 17
Houzz Литва: Лофт в Вильнюсе для ценителя Нью-Йорка и Крита
Statybunaujienos.lt
2015 lapkričio 8
Interjeras kitaip: gabalėlis Kretos saulės ir paveldo jūsų svetainėje
Intelligent Life
2015 gegužė–birželis, Nr.4 (31)
Kūrėjai ir daiktai: Mažmožių dievas
Houzz
2015 gegužės 18
Houzz Литва: Старый Вильнюс и арт-объекты в трехкомнатной квартире
Domoplius.lt
2015 gegužės 13
Loftas–studija buvusioje "petiorkų" gamykloje
Mano Namai
2015 kovas, Nr.3 (248)
Viskas pagal planą
МажорДом
2015 февраль, №2 (102)
Впустить природу
Žmonės
2014 gruodžio 11, Nr.50 (585)
Iš meilės Kretai
4living.ru
2014 июль
Вильнюс: квартира 27 кв.м
4living.ru
2014 июль
Вильнюс: квартира 33 кв.м
Interjeras.lt Pataria
2014 vasaris, Nr.1 (44)
Nei dienos be kūrybos...
МажорДом
2014 январь, №1 (89)
Городу и миру
Mano Namai
2014 sausis, Nr.1 (234)
Erdvės įspūdį kuria nestandartinis projektas
Идеи Вашего Дома
2013 ноябрь, №11 (94)
Навстречу городу
Virtuvė. Nuo... Iki...
2013 birželis, Nr.6 (48)
Žodžiai ir citatos – subtili interjero detalė
Šeimininkė
2013 gegužės 10, Nr.19 (1101)
Įspūdingas vaizdas už lango – interjero dalis
Centras
2013 gegužė, Nr.3 (85)
8–ąjį kartą išdalinti lietuviškų interjerų "Oskarai"
Lietuvos rytas
2013 vasario 28
Vos pravėrus vilniečių buto duris, vaizdas pakerta kojas
Respublika
2012 gruodžio 27, Nr.300 (6849)
Vilnietis architektas, nepaklydęs Niujorke
Lietuvos rytas
2012 gruodžio 4
Niujorką architektas perkelia į piešinius ir interjerus
MesMoterys.lt
2012 gruodžio 4
Dalius Regelskis. Įstrigęs Niujorke
Mano Namai
2012 lapkritis, Nr.11 (220)
Po rekonstrukcijos – patogiau ir jaukiau
IQ.lt portalas
2012 rugsėjo 6
Alyvų dvelksmas interjere
Mano Namai
2012 balandis, Nr.4 (213)
Išlaisvintas vaizdas pro langus
Interjeras.lt Pataria
2012 balandis, Nr.2 (33)
Butas ant Taurakalnio
Lietuvos rytas
2012 kovo 19, Nr.11 (161)
Nauja miestiečių mada – savaitgaliui skirti namai gamtos apsuptyje
Archyvas:   « 2016–2012   |   2011–2007 »