INTERJERAI PASLAUGOS PUBLIKACIJOS APDOVANOJIMAI PROJEKTAI MENAI DRAUGAI KONTAKTAI  DGD SHOP 
Šeimininkė | "Ūkininko patarėjo" žurnalas
2013 gegužės 10, Nr.19 (1101)

Įspūdingas vaizdas už lango – interjero dalis

Tekstas: Giedrė Budvytienė
Foto: Leonas Garbačauskas
 
Saulės šviesa, sklindanti pro didžiulius vitrininius langus, milijono vertas Vilniaus senamiesčio vaizdas su Gedimino pilimi jo centre bei standartus laužančios lenktos formos tapo ryškiausiais architekto Daliaus Regelskio ir dekoratorės Gretos Motiejūnienės (projektavimo studija DGD) sukurto interjero akcentais. Jis išrinktas geriausiu konkurso "Metų interjeras/Auksinė paletė 2012" projektu Tautos interjero nominacijoje.
 
Lenkta siena – pagrindinė buto ašis

Virš "Europos" prekybos centro įrengto modernaus stiliaus, neutralių gamtos atspalvių buto interjeras tarsi įrėmina sostinės panoramą, atsiveriančią iš 23–iojo aukšto. Pagal pradinį projektą beveik 100 kvadratinių metrų ploto būstas buvo standartiškai padalintas į pailgus, vienodo dydžio kambarius. Įėjęs pro laukines duris iškart patekdavai į didelį tamsų prieškambarį.

"Žvalgydamasis po kitas patalpas negalėjai suprasti, kur dingsta tie ploto kvadratai. Pagrindinė perplanavimo idėja buvo atverti įspūdingą miesto panoramą, kad ji būtų matoma vos įžengus į butą, ir įleisti į svetainę daugiau natūralios šviesos. Dėl to teko išversti visas pertvaras ir suprojektuoti naujas", – pasakoja Dalius Regelskis ir Greta Motiejūnienė.

Po rekonstrukcijos bute atsirado didelė, jauki, šviesi svetainė, kurioje vietą rado ne tik virtuvė su valgomojo stalu, bet ir darbo kampas. Interjero autoriai pasiūlė originalią idėją – lenktą sieną, einančią nuo pat buto durų per visą svetainę iki vitrininių langų.

"Lenkta siena tapo projekto ašimi, pagrindine arterija, o kartu šio interjero išskirtinumo ženklu. Ji vizualiai praplėtė ne tik svetainės, bet ir viso buto erdvę", – aiškina architektas. Lenktos, apvalios formos pasikartoja ir lubose, balduose, šviestuvuose, dekoro detalėse.

Svetainėje prie lenktos sofos, apvalaus fotelio ir minkštasuolio dera apvalus staliukas su kilimu. Lubose – apskritos formos, kuriose įkomponuoti apvalūs šviestuvai. Vonios kambaryje virš lenktos spintelės kabo apvalūs veidrodžiai.

Nors siena lenkta, tačiau be galo funkcionali: joje įrengtos nišos skalbyklei ir džiovyklei, virtuvės baldams, knygų lentynoms, drabužių spintai, darbo stalui. "Užsakovai iš pradžių šiek tiek dvejojo dėl lenktos virtuvės, bet vėliau įsitikino, kad ji patogi", – pastebi dekoratorė.

Miegamasis, vonia ir pirtis suprojektuoti atskiroje, ištisinėje erdvėje. Pakeitus patalpų išdėstymą miegamajame liko tik viena stiklinio fasado dalis su išėjimu į lodžiją, todėl trūko natūralios šviesos. Dalius ir Greta pasiūlė jos įleisti iš svetainės ir lenktą sieną užbaigė langu nuo grindų iki lubų. Matinio stiklo vitriną įrengė ir sienoje, skiriančioje virtuvę bei vonios kambarį.

Gyvumo suteikia originalios detalės

Šeimininkai pageidavo modernaus, lengvo ir šviesaus interjero, todėl jame dominuoja pastelinės gamtos spalvos: svetainėje – natūralaus medžio, samanų ir žemės, vonios kambaryje – jūros ir akmenų.

Visame bute išklotos ąžuolinės grindlentės. Svetainės ir virtuvės sienos dažytos, o miegamajame ir vaiko kambaryje – išklijuotos švelnių tonų tapetais. Virtuvės siena virš darbastalio dažyta baltai ir iki pat pakabinamų spintelių uždengta lenktu organiniu stiklu.

Toks sprendimas pasirinktas siekiant neklijuoti keraminių plytelių, jų ypač nesinorėjo matyti žiūrint į virtuvę iš svetainės. Stiklas dekoruotas linksmai nuteikiančiu užrašu – ištrauka iš mėgstamos dainos. "Kad kas rytą virdamas kavą galėtum pagalvoti apie tą žmogų, kuriam ją verdi", – šypsodamasi sako Greta.

Ant sienos virš stalo pakabintas grafikos diptikas, kuriame yra citata, atkeliavusi iš Niujorko ir perkelta ant drobės. Šio diptiko autorius – butą projektavęs architektas Dalius Regelskis. Šmaikšti citata pakelia nuotaiką, nuteikia optimistiškai, o jos ryški grafika pagyvina valgomojo sieną.

Lenktos sienos dalis tarp darbo kampo ir virtuvės dekoruota didelio formato nespalvotomis šeimos fotografijomis. Greta šaldytuvo esanti siena tapo linksma namų skelbimų vieta – architektas ją sudėliojo iš keturių medinių lentelių, kurių forma primena planšetinius kompiuterius.

Kadangi buto šeimininkai vietoj televizoriaus naudoja vaizdo projektorių, svetainės sienoje buvo įrengta plati balta niša, kad nereikėtų kabinti ekrano. "Dieną siena atrodo kiek tuštoka, norėtųsi čia paveikslo, tačiau vakare ji paskęsta spalvose ir kaskart įgauna kitą nuotaiką", – paaiškina Greta Motiejūnienė.

Prie lenktos sienos būtų sudėtinga pritaikyti standartinius baldus, tad lenktą virtuvės juostą, vonios spintelę, drabužių spintą, rašomąjį stalą bei svetainės sofą teko projektuoti ir gaminti pagal specialų užsakymą.

Gera idėja laukė savo valandos

Šis interjeras turi savo istoriją. "Prieš kokius aštuonerius metus buvome gavę užsakymą įrengti šiame name butą su panoraminiu vaizdu. Paruošėme eskizus, pateikėme projektinius pasiūlymus, viską iki detalių apmąstėme... Tačiau buto savininkai apsigalvojo ir mūsų idėja nebuvo įgyvendinta", – pasakoja architektas.

Būtent tada D.Regelskiui ir G.Motiejūnienei kilo mintis panaudoti lenktą sieną erdvei praplėsti. Deja, projektas liko gulėti stalčiuje. Prieš metus jiedu sulaukė skambučio iš savo buvusio užsakovo, kuriam anksčiau įrengė mažesnio buto interjerą.

"Tuo metu turėjome tiek daug darbo, kad iškart atsisakėme, – prisimena dekoratorė. – Tačiau žmogus buvo atkaklus – atėjo pas mus su naujojo buto planu ir primygtinai ėmė prašyti imtis šio projekto. Apsigalvojome, kai pažvelgę į planą pamatėme labai pažįstamą situaciją – tas pats butas, tik kitame aukšte."

Taip atsirado galimybė pritaikyti gerą idėją. "Sutikome imtis šio projekto su sąlyga, kad bus įgyvendinta būtent ši lenktos sienos koncepcija", – priduria dekoratorė. Užsakovams palaiminus pasiūlytą perplanavimo sprendimą pradėti projektavimo ir statybos darbai.

Sieną išlenkti iš gipskartonio nebuvo sunku ar brangu, o nestandartinis sumanymas interjerą pavertė išskirtiniu. Praktiškumas taip pat nenukentėjo – dėl apvalumų gausos šių namų gyventojams nekyla jokių nepatogumų.

Šeimininkė iš pradžių nerimavo, kad pro langą į miegamąjį iš svetainės sklindanti šviesa trukdys miegoti, mat vyras dažnai užsisėdi prie kompiuterio, o darbo vieta įrengta ties vidiniu langu tarp šių kambarių. Problema buvo išspręsta miegamajame užkabinus užtraukiamą užuolaidą iš specialaus šviesos nepraleidžiančio audinio.

Interjero kūrėjams pasiūlius jaunai šeimai įsirengti namuose pirtelę, įkalbinėti nereikėjo. Tai dar vienas nestandartinis sumanymas, kuris pasiteisino ir tapo šeimininkų pasididžiavimu. Sauna dangoraižyje – tikra egzotika. Gera pasikaitinus atsigaivinti dvivietėje vonioje, čia sienos dekoruotos plytelėmis su natūraliais akmenimis.
Nemunas
2017 gegužė, Nr.5
Dalius Regelskis ir Kretos durys
Houzz
2017 gegužės 10
Houzz Tour: A Loft in Lithuania for a Fan of New York Style
DELFI
2017 sausio 9
Iš seno šlamšto pagaminti baldai – ne tik ne kiekvieno skoniui, bet ir reto lietuvio kišenei
Interjeras.lt Pataria
2016 žiema, Nr.1 (55)
Sėkmingo interjero veiksniai
Lietuvos rytas
2015 gruodžio 29
Milijoninė Rusija nusižiūrėjo idėjų nuo lietuvio architekto namų
Houzz
2015 gruodžio 25
Итоги года: Самые читаемые архпроекты со всего мира в 2015 году
Houzz
2015 lapkričio 17
Houzz Литва: Лофт в Вильнюсе для ценителя Нью-Йорка и Крита
Statybunaujienos.lt
2015 lapkričio 8
Interjeras kitaip: gabalėlis Kretos saulės ir paveldo jūsų svetainėje
Intelligent Life
2015 gegužė–birželis, Nr.4 (31)
Kūrėjai ir daiktai: Mažmožių dievas
Houzz
2015 gegužės 18
Houzz Литва: Старый Вильнюс и арт-объекты в трехкомнатной квартире
Domoplius.lt
2015 gegužės 13
Loftas–studija buvusioje "petiorkų" gamykloje
Mano Namai
2015 kovas, Nr.3 (248)
Viskas pagal planą
МажорДом
2015 февраль, №2 (102)
Впустить природу
Žmonės
2014 gruodžio 11, Nr.50 (585)
Iš meilės Kretai
4living.ru
2014 июль
Вильнюс: квартира 27 кв.м
4living.ru
2014 июль
Вильнюс: квартира 33 кв.м
Interjeras.lt Pataria
2014 vasaris, Nr.1 (44)
Nei dienos be kūrybos...
МажорДом
2014 январь, №1 (89)
Городу и миру
Mano Namai
2014 sausis, Nr.1 (234)
Erdvės įspūdį kuria nestandartinis projektas
Идеи Вашего Дома
2013 ноябрь, №11 (94)
Навстречу городу
Virtuvė. Nuo... Iki...
2013 birželis, Nr.6 (48)
Žodžiai ir citatos – subtili interjero detalė
Šeimininkė
2013 gegužės 10, Nr.19 (1101)
Įspūdingas vaizdas už lango – interjero dalis
Centras
2013 gegužė, Nr.3 (85)
8–ąjį kartą išdalinti lietuviškų interjerų "Oskarai"
Lietuvos rytas
2013 vasario 28
Vos pravėrus vilniečių buto duris, vaizdas pakerta kojas
Respublika
2012 gruodžio 27, Nr.300 (6849)
Vilnietis architektas, nepaklydęs Niujorke
Lietuvos rytas
2012 gruodžio 4
Niujorką architektas perkelia į piešinius ir interjerus
MesMoterys.lt
2012 gruodžio 4
Dalius Regelskis. Įstrigęs Niujorke
Mano Namai
2012 lapkritis, Nr.11 (220)
Po rekonstrukcijos – patogiau ir jaukiau
IQ.lt portalas
2012 rugsėjo 6
Alyvų dvelksmas interjere
Mano Namai
2012 balandis, Nr.4 (213)
Išlaisvintas vaizdas pro langus
Interjeras.lt Pataria
2012 balandis, Nr.2 (33)
Butas ant Taurakalnio
Lietuvos rytas
2012 kovo 19, Nr.11 (161)
Nauja miestiečių mada – savaitgaliui skirti namai gamtos apsuptyje
Archyvas:   « 2016–2012   |   2011–2007 »