INTERJERAI PASLAUGOS PUBLIKACIJOS APDOVANOJIMAI PROJEKTAI MENAI DRAUGAI KONTAKTAI  DGD SHOP 
IQ.lt | Ekonomikos, kultūros ir politikos portalas
2012 rugsėjo 6

Alyvų dvelksmas interjere

Tekstas: Viktorija Vitkauskaitė
Foto: Darius Gumbrevičius
 
Sostinės gyvenvietėje Ozo parkas esantis butas turėjo atlikti ne visai įprastą funkciją: tapti ne nuolatiniais namais, o vieta, kur kartais galėtų prisiglausti šeimininkai ar jų svečiai iš užsienio. Architektas Dalius Regelskis IQ pasakojo, kaip standartinis nekomfortiškai suplanuotas butas virto išties jaukiais namais.
 
Miegamojo be langų problemą D.Regelskis ir G.Motiejūnienė išsprendė įrengdami stumdomą stiklo pertvarą.
60 kv.m ploto būsto pirminis planavimas, pasak D.Regelskio, buvo apgailėtinas: mažas miegamasis, virtuvė ir svetainė sugrūstos į vieną erdvę, kurioje net netelpa normalus valgomasis stalas, negana to, ketvirtadalį naudingojo ploto "suvalgo" koridorius su drabužine.

Architekto D.Regelskio ir dekoratorės Gretos Motiejūnienės studijai Dalius & Greta Design teko spręsti įdomią užduotį, kaip nefunkcionaliai suplanuotą erdvę paversti jaukia vieta tiek šeimininkams, tiek ir jų svečiams.
 
Užtraukus užuolaidas atrodo, kad už pertvaros šviečia miesto žiburiai.
"Būsto šeimininkai gyvena Vilniaus užmiestyje, tačiau kartais jiems tenka nakvoti ir sostinėje. Čia apsistoja ir jų verslo partneriai iš Vokietijos. Todėl užsakovams itin svarbu, kad namuose būtų didelis stalas, prie kurio galėtų patogiai susėsti ir vakarieniauti 6 žmonės. Esamose erdvėse jis niekur nebūtų tilpęs, nebent atsisakius svetainės minkšto kampo", – pasakojo D.Regelskis.

Užsakovams D.Regelskis ir G.Motiejūnienė pasiūlė tris galimus erdvės perplanavimo variantus. Jų nuostabai, savininkai pasirinko novatoriškiausią, drąsiausią, tačiau neabejotinai funkcionaliausią sprendimą.
 
Pirmiausia teko išgriauti visas esamas pertvaras, skyrusias svetainės, vonios ir miegamojo erdves. Taip atsivėrė švari, jokių sienų neskaidoma 60 kv.m ploto buto erdvė. Didesnėje jos dalyje, kurioje pagal ankstesnį planą turėjo būti miegamasis, įrengta svetainė, o likusioje dalyje – erdvi virtuvė–valgomasis. Taip atsirado vietos ir savininkų pageidautam dideliam stalui. Du vieninteliai šio būsto langai, išgriovus tarp jų buvusią sieną, nušviečia zoną, kurioje galima priimti svečius, ir sukuria šviesaus bei erdvaus būsto įspūdį.
 
Vonios kambarį nuo miegamojo taip pat skiria stiklinė pertvara.
Įvairios vonios kambario smulkmenos paslėptos lentynoje su stalčiais, kurių kiekvienas visiškai išsitraukia.
Viso buto interjere vyrauja švelnus alyvinis atspalvis.
Funkcionalus sprendimas svetainėje – tuščiavidurė pertvara su įrengtomis nišomis.
Po rekonstrukcijos išplėstoje virtuvėje telpa didelis stalas su kėdėmis.
Vientisas lieto akmens virtuvės stalviršis pereina ant sienos plokštumos tarp spintelių.
Žaismingos spintelės bute sustiprina "kubizmo" įspūdį.
Miegamojo "langas" – į virtuvę

Miegamasis perkeltas už virtuvės likusioje zonoje. Kambario be langų problemą D.Regelskis ir G.Motiejūnienė išsprendė įrengdami stumdomą stiklo pertvarą per visą sienos aukštį bei plotį. Bute įrengta rekuperacinė vėdinimo sistema, tiekianti šviežią orą, tad patalpose nuolat gaivu ir palaikoma vienoda kambario temperatūra.

"Nesant namuose pašalinių, pertvara būna atstumta ir miegamasis įsilieja į bendrą buto erdvę. Naktį ar esant svečiams pertvarą galima užstumti ir užtraukti užuolaidas. Jei virtuvėje dega šviesa, būnant miegamajame atrodo, kad už lango šviečia miesto žiburiai", – pasakojo D.Regelskis.

Iš miegamojo galima patekti dar į dvi patalpas: nedidelę drabužinę bei vonios kambarį. Jį ir miegamąjį taip pat skiria stiklinė pertvara. Jei tiek ši, tiek virtuvę ir miegamąjį skirianti pertvaros yra atstumtos, gulintis vonioje pro virtuvės–valgomojo langą gali matyti dangų.

Palyginti erdviame vonios kambaryje, kuriame tilpo ir vonia, ir dušo kabina, erdvės vizualiai negriozdina buitinė technika ar įvairios higienos priemonės. Skalbyklė, džiovyklė, šluotos paslėptos už spintelės durų, o įvairios smulkmenos laikomos specialiai suprojektuotoje lentynoje su stalčiais, kurių kiekvieną galima visiškai ištraukti ir pasidėti patogioje vietoje.

Po rekonstrukcijos visą butą tapo galima apeiti ratu, todėl į vonios kambarį galima patekti ne tik iš miegamojo, bet ir tiesiai iš koridoriaus. Šiam, beje, įgyvendinus projektą palikta minimaliai erdvės. Televizorius, kita garso ir vaizdo aparatūra, knygos, paveikslai – visa tai nedideliame būste rado originalią vietą. Sieną tarp miegamojo ir svetainės pratęsia tuščiavidurė pertvara su įrengtomis nišomis.

Pasak D.Regelskio, tokia "dėžė" ne tik atskiria erdves, bet ir išsprendžia įvairių daiktų laikymo vietos galvosūkį. Todėl vienoje pertvaros pusėje kabo televizorius, kitoje – sukabinti paveikslai, o įrengtose nišose laikomi DVD, CD, knygos. Nišos buvo suprojektuotos ir įrengtos taip, kad "išsiurbtų" visą vidinę pertvaros erdvę. Ant dalies svetainės sienų sukabintos kubo formos spintelės, atitinkančios vonioje įrengtus kubo formos stalčius ir stiprinančios žaismingą "kubizmo" įspūdį.

D.Regelskis atkreipia dėmesį į vientisą lieto akmens virtuvės stalviršį, pereinantį ant sienos plokštumos tarp spintelių. Stalviršyje įlieta ir plautuvė užapvalintais kampais. "Toks sprendimas nepalieka jokių kampelių ar griovelių, kuriuose galėtų kauptis nešvarumai. Šeimininkė pageidavo, kad butas būtų lengvai prižiūrimas, kuo mažiau laiko ir energijos reikėtų skirti buities darbams", – aiškino architektas.

Pasirinko alyvinę spalvą

Miegamajame, svetainėje, net vonios kambaryje akį traukia subtili alyvinė spalva ir šmėkščiojantys augalų ornamentai. "Alyvų tematika atsirado interjero įrengimo metu bendraujant su šeimininkais. Mes su Greta, kurdami namus, mėgstame atrasti konkrečią temą, kuri tarsi savaime diktuoja spalvas, faktūras, formas. Dažnai žmonės iš pradžių nežino, kokių spalvų jie norėtų, tačiau niekada nereikia spausti ar dirbtinai pritempti – viskas išsivysto savaime", – sakė D.Regelskis.

Absoliučiai visi baldai šiame interjere buvo projektuoti specialiai. Vienintelė išimtis – miegamojo lova, tačiau ir jos galvūgalis – D.Regelskio ir G.Motiejūnienės sumanymas. Architektas neslėpė, kad su kolege G.Motiejūniene nesirenka baldų iš to, ką siūlo kelios prabangios parduotuvės.

"Yra dizainerių, kurie baldus klientams renka vis tose pačiose parduotuvėse. Dėl to į prabangą pretenduojantys interjerai man atrodo vienodi, neturintys žavesio. Mums su Greta toks darbas paprasčiausiai neįdomus. Greta baldus, detales randa ir užsako internetinėse parduotuvėse, nemažai jų patys projektuojame ir tada ieškome gamintojų. Prieš porą–trejetą metų buvo tikras IKEA baldų bumas – tuomet sunkvežimiais iš Varšuvos į Vilnių juos vežėme", – šyptelėjo D.Regelskis.

IQ.lt dienos citata
Nemunas
2017 gegužė, Nr.5
Dalius Regelskis ir Kretos durys
Houzz
2017 gegužės 10
Houzz Tour: A Loft in Lithuania for a Fan of New York Style
DELFI
2017 sausio 9
Iš seno šlamšto pagaminti baldai – ne tik ne kiekvieno skoniui, bet ir reto lietuvio kišenei
Interjeras.lt Pataria
2016 žiema, Nr.1 (55)
Sėkmingo interjero veiksniai
Lietuvos rytas
2015 gruodžio 29
Milijoninė Rusija nusižiūrėjo idėjų nuo lietuvio architekto namų
Houzz
2015 gruodžio 25
Итоги года: Самые читаемые архпроекты со всего мира в 2015 году
Houzz
2015 lapkričio 17
Houzz Литва: Лофт в Вильнюсе для ценителя Нью-Йорка и Крита
Statybunaujienos.lt
2015 lapkričio 8
Interjeras kitaip: gabalėlis Kretos saulės ir paveldo jūsų svetainėje
Intelligent Life
2015 gegužė–birželis, Nr.4 (31)
Kūrėjai ir daiktai: Mažmožių dievas
Houzz
2015 gegužės 18
Houzz Литва: Старый Вильнюс и арт-объекты в трехкомнатной квартире
Domoplius.lt
2015 gegužės 13
Loftas–studija buvusioje "petiorkų" gamykloje
Mano Namai
2015 kovas, Nr.3 (248)
Viskas pagal planą
МажорДом
2015 февраль, №2 (102)
Впустить природу
Žmonės
2014 gruodžio 11, Nr.50 (585)
Iš meilės Kretai
4living.ru
2014 июль
Вильнюс: квартира 27 кв.м
4living.ru
2014 июль
Вильнюс: квартира 33 кв.м
Interjeras.lt Pataria
2014 vasaris, Nr.1 (44)
Nei dienos be kūrybos...
МажорДом
2014 январь, №1 (89)
Городу и миру
Mano Namai
2014 sausis, Nr.1 (234)
Erdvės įspūdį kuria nestandartinis projektas
Идеи Вашего Дома
2013 ноябрь, №11 (94)
Навстречу городу
Virtuvė. Nuo... Iki...
2013 birželis, Nr.6 (48)
Žodžiai ir citatos – subtili interjero detalė
Šeimininkė
2013 gegužės 10, Nr.19 (1101)
Įspūdingas vaizdas už lango – interjero dalis
Centras
2013 gegužė, Nr.3 (85)
8–ąjį kartą išdalinti lietuviškų interjerų "Oskarai"
Lietuvos rytas
2013 vasario 28
Vos pravėrus vilniečių buto duris, vaizdas pakerta kojas
Respublika
2012 gruodžio 27, Nr.300 (6849)
Vilnietis architektas, nepaklydęs Niujorke
Lietuvos rytas
2012 gruodžio 4
Niujorką architektas perkelia į piešinius ir interjerus
MesMoterys.lt
2012 gruodžio 4
Dalius Regelskis. Įstrigęs Niujorke
Mano Namai
2012 lapkritis, Nr.11 (220)
Po rekonstrukcijos – patogiau ir jaukiau
IQ.lt portalas
2012 rugsėjo 6
Alyvų dvelksmas interjere
Mano Namai
2012 balandis, Nr.4 (213)
Išlaisvintas vaizdas pro langus
Interjeras.lt Pataria
2012 balandis, Nr.2 (33)
Butas ant Taurakalnio
Lietuvos rytas
2012 kovo 19, Nr.11 (161)
Nauja miestiečių mada – savaitgaliui skirti namai gamtos apsuptyje
Archyvas:   « 2016–2012   |   2011–2007 »